לראשונה: לאחר עשרות שנים תתקיים הילולא ברוב עם בציונו של רבי נתן ב"ר יהודה מטבריה זצ"ל בעל קונטרס הצירופים מגדולי תלמידי מוהרנ"ת זיע"א לרגל היארצייט שחל הערב כ"ו אדר

מצבתו של רבי נתן זצ"ל בטבריה צילום: באדיבות המצלם
מאת: מערכת "אומן שלום" | כ''ה אדר תשע"ח שתף
הגדל כתב:

לראשונה, לאחר עשרות שנים תתקיים הילולא ברוב עם בציונו של רבי נתן ב"ר יהודה מטבריה זצ"ל בעל קונטרס הצירופים מתלמידיו המובהקים של מוהרנ"ת זיע"א לרגל היארצייט שחל הערב כ"ו אדר.

רבי נתן ב"ר יהודה זצ"ל זכה עוד בימי נעוריו להסתופף בצל מוהרנ"ת זיע"א וסייע בהדפסת הספר הקדוש 'ליקוטי תפילות' בדפוס אשר היה בבית מוהרנ"ת, היה רגיל להיכנס לביתו של מוהרנ"ת בכל יום, מוהרנ"ת חיבב וקירב אותו מאוד כפי שהעיד על עצמו באחד ממכתביו "אני הייתי משרת ועומד אצל מוהרנ"ת וקיבלתי מאיתו הלכה למעשה".

רבי נתן היה נוכח בעת ההסתלקות של מוהרנ"ת זיע"א, ועמד על כך שמוהרנ"ת יקבר דווקא בכניסה לבית הקברות בעיירת ברסלב בטענה שמוהרנ"ת אמר סמוך לפטירתו: "שאם יעבירו מת ליד קברו יהיה למת טובה מזה".

שלהבת האמונה והדבקות ברבינו הקדוש שספג במחיצת מוהרנ"ת, הלכה ויקדה ברבי נתן כל ימי חייו, והבעירה את סובביו, באחד ממכתביו כותב: "כך שמעתי מאדמו"ר מורנו הרב נתן זצ"ל קודם הסתלקותו הקדוש והטהור, וכך אמר בלשונו הקדוש: 'ברוך ה' יש לנו עתה שלושה הלכות מבוררות: על ראש השנה צריכין לנסוע, ושולחן ערוך צריכין ללמוד, והתבודדות צריכין בכל יום' ", (נתיב צדיק מ"א).

במכתב נוסף שכתב מתוארת ההשתוקקות והדבקות שיקדה בו: "מה אומר לך אחי, אני לומד עתה ב'ליקוטי הלכות', היה בדעתי כמה פעמים לרוץ בשווקים וברחובות ולצעוק בקול גדול: 'הנהיה כדבר הזה, היש כזה בעולם, צדיק כזה, שהיה לו תלמיד כזה, אשר יכול לפטור כל העולם מן הדין, אם יטו אוזניהם לדבריו הקדושים בתמימות ובפשיטות' "(נתיב צדיק ט"ו).

כתב מכתבים רבים לאנשי שלומינו שהתגוררו באותה תקופה בעיר הקודש צפת, בכדי לחזקם ולעוררם בדרכי רבינו הקדוש, במשך שנות התגוררותו בארץ ישראל נסע כמה פעמים במסירות נפש לאומן, והסתופף עם אנשי שלומינו בקיבוץ הקדוש בראש השנה אצל רבינו באומן.

אביו של רבי נתן היה ר' יהודה המכונה יהודה לייבלי ראובנ'ס, היה מגדולי תלמידי רבי נתן מברסלב זיע"א בזמנים הכי קשים (בשנים תקצ"ה – תקצ"ט) בתקופת המחלוקת האכזרית, זכה להיות בין הבודדים שתמכו בר' נתן בגלוי על אף הסכנה הטמונה בכך.

רבי נתן ב"ר יהודה מטבריה מספר על אביו במכתביו שהיה מגיע אליו בחלום אחרי פטירתו.

בכ"ו אדר שנת תרמ"ד הסתלק רבי נתן ב"ר יהודה לבית עולמו כשהוא בן שבעים, ונטמן בעיה"ק טבריה סמוך לתלמידי הבעל שם טוב, לפני מספר שנים התגלה מקום קבורתו המדוייק ומצבתו שופצה מחדש על ידי ארגון 'אוהלי צדיקים'.

כאמור, לראשונה תתקיים עלייה המונית לקברו ביום ההילולא - מחר יום שלישי כ"ו אדר תשע"ח (13/3/18 למינינם). בשעה 14:00 יתקיים מעמד אמירת "תיקון הכללי" ברוב עם ותפילה על כלל ישראל.

זכות גדולה לכל אחד מאתנו להצטרף ולבוא ובוודאי התלמיד הגדול יהיה למליץ יושר בעדינו.

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר