משרד האוצר האוקראיני מגדיל את מס הבלו ומחירי הסיגריות באוקראינה מתייקרים בעשרות אחוזים • האם מדובר במכה שתשפיע בעתיד על מבריחי הסיגריות הזולות מאוקראינה לישראל? כל התשובות בכתבה שלפניכם

סיגריות על המדפים באוקראינה צילום: באדיבות המצלם
מאת: מערכת "אומן שלום" | כ' שבט תשע"ח שתף
הגדל כתב:

משרד האוצר האוקראיני הציע להגדיל את מס הבלו על מוצרי הטבק בעשרות אחוזים, קבינט השרים בפרלמנט בקייב הגיש את הצעת החוק שאושרה על ידי  הממשלה ב -19 ביולי, לפיה, החל מ -1 בינואר 2018, שיעורי הבלו על סיגריות ומוצרי טבק באוקראינה יעלו בהדרגה עד שנת 2025.

על פי התקשורת באוקראינה, העלייה השנתית בשיעור המס תהיה בכמה פעימות שתחל השנה בעלייה של -29.7% ומחירם של 5 פקטים (1,000סיגריות) יתייקרו בהדרגה בין 4 ל-5 גריבנה לחפיסה, כאשר שיא עליית המחירים תהיה בשנת 2025 אז יתייקר המחיר ל-90 יורו ל- 1000 סיגריות (5 פקטים).

צעדים אלה נועדו להביא את שיעורי המס באוקראינה קרובים יותר לרמות המחירים הנמוכים בהשוואה לאיחוד האירופי, אוקראינה שמבקשת להיות חלק בלתי נפרד מהאיחוד האירופי זקוקה לעמוד בסטנדרטים של האיחוד, בכל רחבי אירופה חפיסת סיגריות מגיעה למחיר ממוצע של 5 יורו, ובאוקראינה מחירי הסיגריות הם הזולים ביותר במדינות אירופה, דבר שמגדיל את קצב ההברחות לאירופה ולמדינות נוספות בעולם.

האם מהלך זה ימנע את המשך ההברחות מאוקראינה לישראל? נראה שלא! על פי החישובים, מדובר בתהליך ארוך שימשך ב- 7 השנים הבאות, כאשר במהלכן מחיר חפיסה אמור להתייקר בשקל וחצי בלבד, מדובר בעלייה שאינה משמעותית ביחס למחירי הסיגריות בישראל, ורק בשנת 2025 יגיע השיא למחיר בין 7.7 שקלים ל 13 שקלים לחפיסה, כאשר בישראל סיגריות מאותו הסוג נמכרים נכון להיום במחיר ממוצע של 42 שקלים לחפיסה, השנים האחרונות הוכיחו שמחירי הסיגריות בישראל ימשיכו להתייקר גם בשנים הבאות, מסתבר שגם ב-7 שנים הבאות הישראלים ימשיכו לעשן.

חשוב לציין כי עיקר הברחות הסיגריות מאוקראינה לישראל נעשית דווקא על ידי האזרחים האוקראינים שמנצלים את הפטור מוויזה, ומבריחים סיגריות במיליוני שקלים לתחומה של מדינת ישראל, לפי הנתונים, נראה שהחגיגה של מבריחי הסיגריות עדיין לא הסתיימה.

 

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר