מצוות ביקור חולים • חודש ימים עבר מאז שהוטס מאומן לטיפול בבית החולים בישראל - בכל עת אשפוזו שוכב חיים פולק בבית החולים גלמוד ובודד ומתחנן שיבואו לבקרו - אחים יקרים! חסידי ברסלב! בואו נכיר טובה ליהודי החשוב שהיה עד לפני 15 שנה העסקן שפעל למען החזקת הציון הק' של רבינו באומן • אהבת ישראל

חיים פולק בציון הק' לפני הטסתו לישראל צילום: באדיבות המצלם
מאת: מערכת "אומן שלום" | כ"ג תשרי תשע"ח שתף
הגדל כתב:

כזכור, בחודש אלול תושבי קהילת אומן נרתמו להצלת חיים ודאגו להטסתו הדחופה של חיים פולק מתושביה הוותיקים של הקהילה לצורך ניתוח מורכב בבית חולים בישראל בשל זיהום חמור שנמצא ברגלו.

חיים פולק הינו תושב וותיק בקהילת אומן ומתגורר סמוך לציון רבי נחמן מברסלב למעלה מ - 20 שנה. במשך שנים רבות מאז שהגיע ר' חיים לאומן היה בין העסקנים הבולטים והפעילים שסייע בכל הנעשה סביב ציון רבינו הק', בשנים האחרונות עבר חיים פולק אירוע מוחי קשה ששיתק אותו למיטתו. בתקופה האחרונה החלה החמרה במצבו הרפואי בשל זיהום קשה שהתגלה ברגלו.

בכדי שניתן יהיה להציל את רגלו היה צורך בניתוח מורכב שייעשה בבית חולים בישראל. תושבי אומן נרתמו לסייע בהטסתו המורכבת ובתוך שעה ספורה תרמו תושבי הקהילה סכום כסף מכובד להוצאות ההטסה לישראל - באותו היום עשה חיים את דרכו לישראל, לא לפני שנפרד מרבינו והגיע בליווי תושבי הקהילה לציון הק'.

חודש ימים מאז שאושפז בבית החולים שוכב לו חיים בודד וגלמוד ללא ידידים וללא חברים, מאחר ואין לו קרובים בארץ, הוא ממש נשכח כמת מהלב, מתברר שכבר חודש אף אחד לא הגיע לדרוש בשלומו. למעט שיחות עם אחים ואחיות דוברי רוסית הוא לא זכה לביקור מאף אחד. שלא לדבר על תפילין שלא הניח בגלל מוגבלותו הרפואית.

לכן אחים יקרים חסידי ברסלב! בואו התעוררו נא! לפני כ-15 שנה חיים היה נציגנו היחידי באומן, שדאג לאחזקת ציון רבינו הק'. בואו נבקר את היהודי הגלמוד הזה. הוא זקוק לביקורים שלנו, בעיקר של אנ"ש דוברי אידיש אבל לא רק... מי שיכול להביא איזה משפיע חסיד ברסלב שיחזק אותו תבוא עליו ברכה.

חיים פולק מאושפז בבית חולים 'אסף הרופא' מחלקה פנימית ד' קומה 2 חדר 10 בבניין החדש מאחורי המיון.

 

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר