ניצחתי ואנצח • קבוצה של 50 חסידי ויז'ניץ מאנסי ארה"ב התעקשו שלא להגיע לאומן במסגרת מסע קברי צדיקים שערכו בכל רחבי אוקראינה - בסיום המסע, לקראת הטיסה חזרה לארה"ב אירע תקר בגלגל האוטובוס שעיכב אותם יום נוסף באוקראינה והקבוצה נאלצה להגיע לאומן

חסידי ויז'ניץ מאנסי, אמש צילום: באדיבות המצלם
מאת: מערכת "אומן שלום" | כ''ז אדר תשע"ח שתף
הגדל כתב:

קבוצה של 50 חסידי ויז'ניץ מאנסי ארה"ב ערכו מסע קברי צדיקים במזרח אירופה וברחבי אוקראינה, במסגרת המסע, הקבוצה ביקרה בקברי צדיקים בהונגריה, פולין, ובכל רחבי אוקראינה, מלבד באומן! כידוע, חסידות ויז'ניץ מונסי נמנים בין המתנגדים האחרונים לחסידות ברסלב, בדורינו זה, ובשום אופן! אינם מוכנים להגיע לקברו של רבי נחמן מברסלב באומן.

גם הקבוצה הזאת התעקשה שלא להגיע לאומן במסגרת מסע קברי הצדיקים שערכו באוקראינה, כך עולה מפי עדותו של הרב אברהם ברגר מבית שמש שניסה לשכנע את חברי הקבוצה לבקר גם באומן: "אני נפגשתי איתם על הציון של ה'ישמח משה', וסיפרו לי שבשבת ישבתו אצל הבעל שם טוב זכותו יגן עלינו במהרה בימינו"... שאלתי אותם "מה עם אומן", "אומן?????", ענו לי, "לא! הס מלהזכיר! הרבי שלנו אמר, לא בכל מקום שיש התעוררות צריך ללכת". הבחורים צחקו ממני "לאומן אנחנו אף פעם לא ניסע..." "אני ריחמתי עליהם על מה שהם מפסידים, אבל רבינו אמר 'ניצחתי ואנצח' ". 

סיום המסע תוכנן לאתמול (שלישי) בבוקר כשהם אמורים לעשות את דרכם לטיסה היוצאת מקייב חזרה לארה"ב. בדרכם חזרה לשדה התעופה בוריספול בקייב נתקע האוטובוס לאחר שנוצר תקר בגלגל שלא איפשר את המשך הנסיעה, כעבור זמן טופלה הבעיה, אך הקבוצה הגיעה לשדה התעופה באיחור והמטוס יצא לדרך ללא חברי הקבוצה.

מנהלי הקבוצה שהתייעצו עם מארגני המסע, הבינו שאין פתרון אחר נוח ומתאים לאנשים שמחפשים אוכל בכשרות מהודרת, במסגרת הזמן הקצר שנותר להם עד הטיסה למחרת בבוקר, אלא לנסוע לאומן.  וכך היה, אתמול בשעות הערב הגיעו חברי הקבוצה לציון רבי נחמן מברסלב באומן, אמרו את ה"תיקון הכללי" ופצחו בשירה וריקודים, כאשר מיד לאחר מכן נסעו לקברו של ה'שפולי זיידא' ומשם לקייב לטיסה שאמורה הייתה לצאת הבוקר.

דווח הדפס שתף
כתבות נוספות באתר
בקונגרס מצטטים את רבינו
חדשות ברסלב
בקונגרס האמריקאי מצטטים את רבי נחמן מברסלב • חבר קונגרס לא יהודי ציטט את אמרתו המפורסמת של רבי נחמן מברסלב
סינגל חדש ליואלי קליין
חדשות מוסיקה
סינגל חדש מבית היוצר של בעל המנגן ר' יואלי קליין מהקלטות עתיקות של זקני חסידי ברסלב ב דור הקודם, אותן הם היו שרים
שעונו האישי של רבי נתן
חדשות ברסלב
פרסום ראשון • הצצה נדירה ובלעדית על שעונו האישי של רבי נתן מברסלב מעלה רגשות עזים, וצמרמורת על עצם העובדה...
תחזית מזג אויר בישראל
שעון אומן
החדשות באתר
חדשות אוקראינה
הנושאים הבוערים מהשטח
חדשות אומן
החדשות החמות מאומן במשך כל השנה
חדשות תעופה
החדשות הקשורות לברסלב
חדשות ברסלב
מהנעשה בעולמם של חסידי ברסלב
לוח זיכרון
ייארצייטים של חסידי ברסלב
מאמרי אקטואליה
עצות לחיים הטובים בדרכו של רבינו
ראשי אודות האתר תנאי שימוש מפת האתר פרסמו באומן שלום כתבו להנהלת האתר צור קשר